Her alışveriş ile çeşit çeşit hediyeler!

Carb Blocker

Carb Blocker Nedir?

Carb Blocker yani karbonhidrat blokörleri bitkisel ekstratlar gibi doğal maddelerden oluşabilirken, aynı zamanda besinlerin ve onlarla birlikte gelen kalorilerin sindirim sisteminde emilimini engelleyen kimyasal bileşiklerden meydana gelebilirler. Bu tamamlayıcı maddeler kan şekeri seviyesi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak ve karbonhidratların normal emilim süreçlerini etkilemek için kullanılabilirler. Dolayısıyla kilo kaybını desteklerler.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

Ne İşe Yarar

Karbonhidrat blokörlerinin kullanımı, karbonhidratların bağırsaklardaki emilimini azaltmaya yardımcı olur. Bu maddeler birden fazla şekilde çalışabilirler. Karbonhidratları direkt olarak etkileyebilirken aynı zamanda sindirimden sorumlu enzimlere de etki edebilirler. Sindirim enzimlerine bağlanarak onların hareketlerini kısıtlayabilir veya pankerası etkileyerek karbonhidrat sindiriminden sorumlu enzimlerin salınımını durdurabilirler. Burada söz konusu olan enzim nişastayı bölerek daha küçük yapılar olan maltoza dönüştüren pankreatik amilazdır. Maltozlar daha sonra glikoza dönüşüp bağırsaklarda emilirler. Diğer durumlarda, karbonhidrat blokörleri direkt olarak karbonhidratları enzimatik süreçten uzak tutarak düzenli sindirim ve emilim hareketini engellerler.

Bu ürünler iki türlü de bir yemek esnasında tüketilen karbonhidratların ve içerdikleri kalorilerin büyük bir bölümünün emilimini engellerler. Vücut tarafından emilmeyen besinler ise dışkı yolu ile vücuttan atılırlar. Bu tarz tamamlayıcı maddeler düzenli olarak veya düzensiz surette kullanılabilirler. Düzenli bir şekilde alındıklarında, hipokalorik bir diyet planını destekleyen tamamlayıcı maddeler olarak kademeli ve devamlı bir kilo kaybına olanak sağlarlar. Eğer düzensiz olarak kullanılıyorlarsa (örneğin sağlıksız ve kalori içeriği yüksek bir yemekten sonra), emilen kalori miktarını azaltarak karbonhidrat alımının vücut ağırlığı üzerindeki etkilerini en aza indirirler.

Karbonhidrat Blokörlerinin Temel Faydaları:

  • Şeker emilimini en aza indirirler
  • Kalori alımını düşürürler
  • Zayıflamak için yapılan diyetlerde kullanılabilirler
  • Kilo vermeye yardımcı olurlar
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Carb blocker ürünleri, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler. Doktorunuza danışmanız önerilir.