C Vitamini Tablet Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Aynı zamanda askorbik asit olarak da adlandırılan C vitamini, bir dizi vücut fonksiyonunun çalışması için gereken, doğal olarak oluşan bir vitamindir. Kemik, kas, kıkırdak ve damar sağlığında rol oynar. Ayrıca, kırmızı kan hücrelerinin vücudunuzun tüm hücrelerine ve dokularına oksijen taşıması için gerekli olan demir metabolizmasını düzenleyen önemli bir bileşendir. Vücudunuzun kendi başına C vitamini üretme kabiliyeti yoktur, bu nedenle, bu vitamini, portakal, ananas ve brokoli gibi C vitamini bakımından doğal olarak zengin olan meyve ve sebzeler yoluyla almanız gerekir. Alternatif olarak, diyetinizi C vitamini hapları veya tabletleri ile tamamlayabilirsiniz. C vitamini tablet ürünlerinin kullanımı göz önüne alındığında, alerjiniz olabileceği veya aldığınız diğer ilaçlarla negatif etkileşime girebileceğinden, tüm bileşen malzemeleri kontrol etmeniz önerilmektedir. Ham askorbik asit, C vitamini tabletlerinde bulunan birincil içeriktir. C vitamini tabletlerinin özel formülasyonları, rakip üreticiler arasında biraz farklılık gösterse de, birincil bileşen ham askorbik asit olmalıdır. C vitamini tablet üreticileri, mısır gibi bitkilerden ekstrakte edilen veya kimyasal olarak sentezlenen ham askorbik asit kullanırlar. Bu kaynaklardan türetilen askorbik asit, kimyasal olarak aynıdır, ancak alerjisi olan kişiler, gıda türevli askorbik asit ürünlerinde kullanılan bitki kaynaklarının farkında olmak zorundadırlar. Çünkü bu tabletler, alerjik oldukları gıdalardan da az miktarda içerebilirler. Bazı C vitamini takviyeleri birincil bileşen olarak askorbik aside sahip değildir. Bunlar, normal bir C vitamini takviyesi üzerinde ekstra yararlar sağlayan özel vitaminler olarak pazarlanmaktadır veya ürün, diğer besinler arasında C vitamini içeren bir multivitamin tablet olabilir. Birincil bileşene ek olarak, bağlayıcı, kaplama ve yağlama maddeleri olarak görev yapmak üzere karışıma iyi huylu dolgu kimyasalları eklenir. Üreticiye bağlı olarak, kullanılan dolguların tam oranları ve çeşitleri biraz değişebilir. Bununla birlikte, bu bileşenlerin çoğu aynı veya benzer şekilde sınıflandırılmıştır. Bunlar, bitkisel veya magnezyum stearat, metilselüloz, gliserol ve silikayı içerebilir. Bu ajanlar aktif olmayan bileşenler olarak kabul edilir ve sağlığınız üzerinde herhangi bir olumsuz ya da pozitif etkiye sahip olması beklenmez. Aktif ve aktif olmayan dolgu maddelerinin yanında, C vitamini tabletinizin dış yüzeyine sıklıkla bir selüloz kaplama uygulanır. Bu kaplama ya aktif bileşenlerin salınmasını geciktirmek ya da istenmeyen lezzetleri azaltmak için kullanılır. Alternatif olarak, bir dış kaplamaya sahip olmayan C vitamini takviyeleri satın alabilirsiniz. Bunlar genellikle çiğnenebilir olarak formüle edilirler.

C Vitamini Tablet Ürünleri Nasıl Kullanılır?

C Vitamini Fiyatları Nelerdir?

C vitamini fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Ürün fiyatları genellikle 5$ ile 40$ arasında değişiklik göstermektedir. Örnek olarak incelediğimiz birkaç ürünün fiyatları aşağıdaki gibidir:

Spring Valley Vitamin C Timed Release Tablets, 1000 mg, 100 Ct: 4.88$

Airborne Vitamin C Tablets, Zesty Orange, 1000 mg, 20 Effervescent tablets: 11.78$

Emergen-C Immune+ Chewables System Support Dietary Supplement Tablet With 600 IU Vitamin D (Orange Blast Flavor, 42 count): 11.99$

Nature Made C 1000 mg, 100 CT (pack of 3): 38.62$

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.