Bromelain (Ananas Hapı)

Bromelain (Ananas Hapı)

Bromelain

Bromelain, ananas suyunda ve ananas gövdesinde bulunan bir enzimdir. Ananas tüketimi sonucu vücudun kullanabildiği gibi gıda takviyesi olarak dışarıdan da alınabilir. Solgar, GNC gibi markaların saf Bromelain ürünleri olduğu gibi kompleks yapıdaki ürünlerin aktif içeriğinde de bulunabilir.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

Dikkat Olası Yan Etkiler

Bromelain, doğru miktarlarda alındığında çoğu insan için güvelidir. Hassas kişilerde, ishal ve mide ve bağırsak rahatsızlığı gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Ananas, buğday, kereviz, papain, havuç, rezene, selvi poleni veya çim polenine karşı alerjisi olan kişiler bromelain içerikli gıda takviyelerine karşı allerjik reaksiyon gösterebileceğinden bu kişilerin kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük kullanım dozu aşılmamalıdır. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.

Püf Noktalar:

Bromelain vücuttaki amoksisilin miktarını değiştirebilir. Amoksisilin kullanan kişilerin bu bü ürünleri kullanması tavsiye edilmez. Antibiyotiklerle birlikte kullanmak için doktorunuza başvurunuz.