Boswellia (Akgünlük)

Boswellia Serrata (Akgünlük) Nedir?

Boswellia bitkisi, terpenler olarak bilinen ve antiinflamatuar özellikler taşıyan maddeler içerir. Bu maddeler eklem iltihapları, ağrıları ve eklemlerle ilgili diğer problemleri önlemeye, şişme ve ağrıları azaltmaya, hareket kabiliyetini geliştirmeye ve fiziksel iyileşme sürecini hızlandırmaya yararlar.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Boswellia Ne İşe Yarar?

Boswellia bitkisinin bileşenleri, mevalonik asitten elde edilen ve anti-inflamatuvar özelliklere sahip maddeler olan terpenlerdir. Madde özellikle osteoartrit, romatizmal eklem iltihabı, astım atakları veya hassas bağırsak sendromu gibi hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılabilir çünkü iltihapsal süreçleri azaltmaya veya kontrol etmeye yardımcı olur. Boswellia extract kullanımı lökotrien (iltihap tedavisinde kullanılan madde) dengesini etkiler. İltihaplanmayı kontrol etmek aynı zamanda kanser veya şeker hastalığının da önlenmesine katkıda bulunur.

Sporcuların veya düzenli olarak egzersiz yapan kişilerin eklemlerine daha fazla basınç biner. Bu nedenle bu kişilerin iltihapsal sıkıntılarla karşılaşma olasılıkları daha fazladır. Boswellia tüketimi kaslarda ve eklemlerde oluşan ağrıyı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olurken, hareketliliği ve fiziksel iyileşme hızını arttırır.

Boswellia’nın Temel Faydaları:

  • Kas ağrısını hafifletir
  • Eklem ağrısını azaltır
  • İltihaplanmayı azaltır
  • Astımı tedavi etmeye ve şeker hastalığı ile iltihaplı hastalıkların gelişimini önlemeye yardımcı olur
  • Eklemlerin ve bağ dokuların sağlığını düzeltir
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Boswellia'nin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu maddeyi antikoagülan tedaviler (örn. Warfarin) ile birlikte almayınız. Maddenin kan inceltici etkileri morluklara ve kanamaya yol açabilir.
  • Herhangi bir ameliyata girmeden en az 2 hafta önce Boswellia içerikli takviyeler bırakılmalıdır.