Beyin & Hafıza Geliştirme

Beyin ve Hafıza Geliştirme

Vücuda hayati besinler sağlayan ve beyin hücrelerinin bütünlüğünü korumaya yarayan diyetsel bir takım tamamlayıcı maddelerin kullanımının beyin fonksiyonları üzerinde pozitif bir etkisi vardır. Bu tamamlayıcı maddeler daha iyi bir zihinsel performans sergilemenize ve konsantrasyonunuz ile hafızanızı geliştirmenize yardımcı olur. Beyin hücrelerinin gelişmesine yardım etmenin yanı sıra, tamamlayıcı maddelerin kullanımı beyne giden kan akışını arttırarak besinlerin verimli bir şekilde dağılmasını ve bilişsel yapıların düzgün bir şekilde işlemesini sağlar. Bunun sonucu olarak kişinin mantığı efektif bir hal alırken, açık düşünme yeteneği de daha iyiye gider.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Ne İşe Yarar

Bilişsel performans ile düşünce ve hafıza çabukluğunu sınırlandıran bir çok faktör vardır. Bunlardan en bilinenleri; stres, yetersiz dinlenme, dengesiz beslenme ve sabit bir şekilde yapılan eylemlerdir. Bu faktörlerin neden olduğu hasar maruz kalınan süreye ve şiddete göre geçici veya kalıcı olabilir. Çoğu durumda kontrol etmesi neredeyse imkansız olan dış faktörlerin vücuda verdiği hasarı önlemek veya iyileştirmek için kullanılan birçok tamamlayıcı madde mevcuttur.

Omega-3, vitaminler ve mineraller gibi bazı temel besinlerin, dengeli ve düzenli bir beslenme yoluyla vücudun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yeterli ölçülerde alınması, normal vücut işlevselliği açısından çok önemlidir. Diğer maddeler beyin hücrelerini koruyarak beyin hücre hasarı veya ölümünü engelleyen antioksidan özelliklere sahip oldukları için önem taşırlar. Bu maddeler bilişsel performansı olumlu yönde etkilerken dejeneratif problemlerin önlenmesini sağlarlar.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • Beyin sağlığı için formüle edilmiş takviyenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız hafıza geliştirici kullanmadan önce doktorunuza danışınız.