Balık Yağı Çeşitleri Hangileridir?

Mağazalarda ve internette birçok marka ve türde balık yağı hapı mevcuttur. Fakat bu takviyeler ancak balık yağı yüksek kaliteli bir kaynaktan geliyorsa yararlıdırlar. Balık yağı takviyesi almadan önce mutlaka civa ve PCB gibi toksinleri uzaklaştırmak için moleküler olarak damıtılmış olduğunu kontrol etmeniz önerilir. Tazelik de balık yağı takviyelerinde önemli bir faktördür. Balık yağı hapları aşırı derecede balık kokuyorsa, tarihi geçmiş ve etkisini yitirmiş olabilirler. Pek çok balık yağı çeşidi olsa da bu yazıda size en popüler 3 balık yağından bahsedeceğiz.
Xtend-Life Omega-3 DHA Balık Yağı
Xtend-Life, Yeni Zelanda'da bulunan ve en saf ve en taze balık yağı takviyesini ürettiğini iddia eden bir firmadır. Xtend-Life, balık yağlarının üretiminin, Yeni Zelanda'nın el değmemiş sularındaki balıkların hasat edilmesinden, ürünün sevkiyattan önce kalitesinin ve tazeliğinin titizlikle denetlenmesine kadar her yönünü şeffaf bir şekilde tüketiciye sunmaktadır. Xtend-Life Balık Yağı takviyeleri, Xtend-Life'ı en çok tercih edilen balık yağı olarak derecelendiren FishCapsules.com gibi bir dizi bağımsız sağlık web sitesi tarafından önerilmektedir. Xtend-Life tarafından üretilen balık yağı takviyeleri omega 3 yağ asidi DHA bakımından çok zengindir. Genellikle diğer balık yağlarında düşük seviyelerde bulunan bu yağ asidi, belki de balık yağı takviyelerinin en önemli bileşenidir. Xtend-Life tarafından sağlanan bilgilere göre, yüksek DHA seviyeleri Xtend-Life Balık Yağı'nı daha fazla biyoyararlanıma sahip yapmakta ve inflamasyonu azaltmak için 2,5 kat daha etkili hale getirmektedir. Xtend-Life, ürünlerini civa kirliliği ve tazelik açısından düzenli olarak test etmektedir. Xtend-Life için en yeni test sonuçları web sitesinde düzenli olarak güncellenmektedir. Xtend-Life Balık Yağı takviyeleri enterik kaplıdır, böylece midenizde çözünmez, bağırsaklarınızda çözünürler. Bu zamanla salım mekanizması, diğer birçok balık yağında karşılaşılan balık kokan nefes problemini en aza indirmektedir.

Balık Yağı Çeşitleri Hangileridir?

En İyi Balık Yağları:

Nordic Naturals Balık Yağı
Nordic Naturals balık yağı ve omega-3 takviyelerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Bu takviyeler moleküler olarak damıtılmış ve optimal kalite için düzenli olarak test edilmiştir. Nordic Naturals, Norveç Medicinal Standardı ve Avrupa Farmakopesi Standardı'nı saflık ve tazelik bakımından fazlasıyla aştığı iddiasıyla ünlüdür. Nordic Naturals, özellikle beyin gelişimine yardımcı olmak için, çocuklar için balık yağı takviyeleri sunmaktadır. Nordic Naturals balık yağları, "Better Nutrition" dergisi gibi bağımsız sağlık kuruluşları tarafından düzenli olarak en iyi balık yağı takviyesi olarak kabul edilmektedir.
Spectrum Organics Balık Yağı
Spectrum Organics Balık Yağı, omega-3 düzeylerini zenginleştirmek ve potansiyel toksinleri uzaklaştırmak için moleküler olarak damıtılmaktadır. Spectrum.com tarafından sağlanan ürün bilgileri, Spectrum balık yağının, gıda zincirinde aşağılarda yer alan hamsi, uskumru ve sardalye gibi işlenmemiş Arctic balık türlerinden türetildiğini açıklamaktadır. Bu, Spectrum balık yağlarının, cıva ve PCB'ler gibi toksinler için önerilen standartların çok altında test edilmesini sağlar. Balık yağına ek olarak, Spectrum ayrıca balık yağı haplarından daha fazla DHA içeren bir morina karaciğeri yağı takviyesi sunmaktadır. Wize.com gibi bir dizi tüketici inceleme hizmeti Spectrum balık yağlarına çok yüksek bir puan vermiştir. Bu ürün incelemeleri, Spectrum balık yağı takviyelerinin nötr bir lezzete sahip olduğunu ve diğer balık yağı ürünleri gibi balık kokusuna neden olmadığını açıklamaktadır.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.