Sindirim

Sindirim

Sindirim

Günlük stres, çeşitli ilaç tedavileri, sağlıksız beslenme ve belirli hastalıklar bağırsak florasının ve işleyişinin dengesini bozabilir. Düzgün bir bağırsak işlevselliği, vücut fonksiyonlarının normal olarak işlemesi ve besinleri verimli bir şekilde sindirmek için gereklidir. Bu şekilde zararlı maddelerin oluşumu ve emilimi engellenirken, bağırsaklarla ilgili hastalıkların gelişimi de durdurulmuş olur.

Devamını oku..

11 Ürün

sayfa başı

11 Ürün

sayfa başı

Sağlıklı Sindirim Sisteminin Önemi:

Günlük stres, belirli ilaçların kullanımı, sağlıksız beslenme ve çeşitli rahatsızlıklar (Crohn hastalığı, laktoz duyarlılığı, sık veya ciddi ishal, antibiyotik veya laksativ kullanımı) bağırsak yüzeyindeki dengeyi ve bağırsak fonksiyonlarını bozabilir. Bağırsak fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışması, vücudun en verimli şekilde işlevini sürdürmesi açısından ve mide bağırsak kanseri, divertiküloz veya polip gibi rahatsızlıkların gelişimini önlemek ve zararlı maddelerin oluşumu ile emilimini engellemek adına besinlerin verimli bir şekilde işlenmesi için gereklidir.

Bağırsakların yüzeyi boyunca, mikroorganizmalar, toksinler ve kimyasallar için bir bariyer görevi gören, yüksek konsantrasyonlarda bağışıklık hücrelerinin bulunduğu bağırsakla ilişkili lenfoid doku (GALT) olarak bilinen bir doku türü mevcuttur. Eğer bu bariyer gerekli korumayı sağlayacak kadar güçlü değilse, yani diğer bir deyişle eğer bağırsaklar düzgün bir şekilde çalışmasını sürdüremezlerse, bağırsaklarla ilgili problemlerin ortaya çıkma şansı büyük bir ölçüde artar.

Özellikle probiyotik içerikli kefir gibi gıdalar olmak üzere bağırsak geçişini düzenlemek adına kullanılan besinler, sıklıkla bağırsak problemleri yaşayan ve bağırsak yüzeyinin sağlık dengesini korumakta güçlük çeken kişiler için çok yararlıdırlar. Probiyotik içerikli besinler bağırsak sistemindeki çeşitli bakterilerin dengesini olumlu bir yönde etkilerken, sistemin sağlıklı kalmasına, bağırsak bariyerinin güçlendirilmesine ve bağışıklık sistemine destek olunmasına katkıda bulunurlar. Tüm bu sistemler birbirine oldukça yakın ve bağlı sistemlerdir. Sağlıklı sindirim sistemi tüm vücudun düzgün bir şekilde işlevini sürdürebilmesi için gereken antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve omega-3 gibi diğer önemli besinlerin de yeterli olmasıyla sağlanabilir.

Dikkat - Olası Yan Etkileri

  • Probiyotik içerikli Takviyeleri kullanırken sıvı alımınızı yüksek ölçüde arttırmanız önerilir.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Probiyotik kullanımına bağlı olarak mide rahatsızlığı, gaz, ishal veya şişkinlik olabilir. Vücudunuz onlara alıştıktan sonra bu semptomlar genellikle kaybolur.[1]
  • Probiyotik gıda takviyelerini çocuğunuza vermeden önce çocuk doktorunuzla konuşun. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, bu ürünleri almadan önce doktorunuza başvurun.
  • Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın, teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.