Bacopa Monnieri

Bacopa Monnieri

Bacopa monnieri Himalayalar’da yetişen şifalı bir bitkidir. Geleneksel olarak diyet takviyesi niyetine kullanılır ve fitoterapötik özellikleri olduğu tespit edilmiştir. Ekstratını tüketmek gevşemeyi sağlar ve bilişsel fonksiyonları uyarır.

Devamını oku..

1 Ürün

sayfa başı

1 Ürün

sayfa başı

Bacopa Monnieri Ne İşe Yarar

Bacopa monnieri dopaminerjik ve serotoninerjik nörotransmisyon sürecini etkiler ve bu nedenle sinir sistemi aktivitelerinin modülasyonunda rahatlatıcı bir rol oynar. İçerdiği katekolaminler mod, dikkat ve hisler gibi karmaşık işlemleri etkileyerek ve modüle ederek merkezi sinir sistemini etkiler. Sinir sisteminin rahatlamasına katkıda bulunurken, aynı zamanda bilişsel fonksiyonu ve kapasiteyi uyararak vücudun tetiklik (dikkatlilik) halini güçlendirir.

Bacopa tüketimi anksiyetede bir azalmaya neden olarak kişinin rahatlamasını sağlar ve hafıza yapılarının oluşumuna katkıda bulunarak ezberlenebilinecek bilgi kapasitesini arttırır.

Bacopa Monnieri’nin Temel Faydaları:

  • Rahatlama sağlar
  • Konsantrasyonu kuvvetlendirir
  • Bilişsel fonksiyonu geliştirir
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bacopa Monnieri içerikli besin takviyelerinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu maddenin sindirimi karaciğer fonksiyonları tehlikeye atabilirken karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda lezyonlara neden olabilir.
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu besin takviyesini kullanmadan önce doktorunuza danışınız.