Azgın Teke Otu (Epimedium)

Azgın Teke Otu (Epimedium)

Azgın teke otu halk arasında epimedium ya da horny goat weed olarak da bilinen bir bitki türüdür. Bu bitki türü saf olarak sunulduğu gibi bazı komleks ürünlerde diğer aktif içeriklerle birlikte de bulunmaktadır. Kullanım alanı genelde bitkinin toz haline getirildikten sonra standardize edilerek kapsül formunda sunulmasıdır. Türkiye'de en fazla tercih edilen epimedium ürünleri arasında GNC, Sepe Natural ve Life-Time ürünleri yer almaktadır.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?:

Epimedium içerikli gıda takviyelerinin günlük kullanım miktarı alınan ürün üzerinde detaylı olarak verilmektedir. Ürünlerin etiketlerindeki ilgili talimatlara uyduğunuzdan emin olun ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza danışın.

Dikkat - Olası Yan Etkiler:
Bazı azgın teke otu türlerinin uzun süreli kullanımı, baş dönmesine, kusmaya, ağız kuruluğuna, susuzluğa ve burun kanamasına neden olabilir. Aşırı dozda kullanılan azgın teke otu spazmlara ve ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Kanama bozuklukları olan kişilerin epimedium içerikli ürünleri kullanmadan doktora başvurması gerekmektedir. Kan basıncını düşürebileceğinden düşük tansiyona sahip kişilerin kullanması, kan basıncında aşırı düşüklük ya da bayılma risklerini arttırabilir. Yüksek tansiyon ilaçları ile birlikte kullanılması tavsiye edilmez. Planlanmış herhangi bir ameliyattan en az 2 hafta önce kullanmayı bırakın.[1] Fitbull'da satılan tüm epimedium ürünleri gıda takviyesdidir. Herhangi bir hastalığın teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.