Aspartik Asit

Aspartik Asit

Aspartik Asit Nedir?

D-aspartik asit -veya 2-Amino-bütanedioik- temel olmayan bir amino asit çeşididir. Vücut tarafından üretilir ve beyin epifizi, hipotalamus ile testislerde bulunur. Bu amino asit sinir sistemini uyaran özellikleri ile yorgunluğa karşı savaşır.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Aspartik Asit Ne İşe Yarar

Yeterli ölçüde D-aspartik asite sahip olmak büyük önem taşır.

Vücütta üretilen D-aspartik asit üre döngüsünü düzenlemeye yardımcıdır. Vücuttaki amonyak seviyelerinin azalmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Amonyak hücre aktivitesi sonrasında oluşan ve fiziksel egzersiz sonucu yoğunluğu artan bir maddedir. Amonyağın vücuttan atılması çok önemlidir. Toksik bir madde olduğundan ve dokularda birikebildiğinden dolayı, amonyak hücre yenilenmesini ve kas iyileşmesini olumsuz bir şekilde etkiler.

Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Aspartik asit içeren takviyeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Karaciğer veya böbrek rahatsızlıkları olan veya şizofreni, mani gibi hastalıklara sahip olup nöbet geçirme riski taşıyan kişilerde kullanımı tedavi ile çakışabileceğinden ve istenmeyen yan etkilere neden olabileceğinden önerilmez.
  • Bu tamamlayıcı maddeyi alırken, tükettiğiniz sıvı miktarını arttırmalısınız.