Asparagus Racemosus (Salkımsı Kuşkonmaz)

Asparagus Racemosus (Kuşkonmaz) Nedir

Kuşkonmaz hindistan kültüründe tıbbi bir malzeme olarak tedavi amaçlı kullanılan ve kökleri geleneksel yapılara dayanan bir bitkidir. Midesel rahatsızlıkları, şeker hastalığını ve üreme sistemi ile ilgili sorunları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiren asparagus racemosus , cinsel bir uyarıcı olarak da kullanılmaktadır.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kuşkonmaz Faydaları Nelerdir?

Yapılan çalışmalarda kuşkonmazın insülin üretimini tetiklediği ve bunun sonucu olarak şeker hastalığının önlenmesi ve tedavisine büyük katkılar sağladığı ortaya çıkmıştır. Kuşkonmaz özütünün antioksidan ve bakteriostatik özellikleri bu maddeyi bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda önemli bir faktör haline getirir. Kuşkonmaz tüketimi kadın cinsel salgı bezlerinin sadece doğurgan dönemde değil aynı zamanda menopoz sırasında ve menopoz sonrasında da çalışmasını tetikler. Madde üreme sisteminin düzgün bir şekilde işlemesine katkı sağlar ve doğumdan sonra meme sütü üretimini tetikleyici özelliklere sahiptir. Kuşkonmaz regl öncesi sendromunu önlemek ve regl ağrılarını azaltmak için sıklıkla kullanılan bir maddedir.

Kuşkonmaz sindirim sisteminin düzenlenmesine katkı sağlayarak, hazımsızlık, kabızlık, mide rahatsızlığı, ishal ve ülser gibi sıkıntıları tedavi etmeye yardımcı olur. Hafif bir diüretik etkisi olduğu için sıvı tutumunu önlemekte kullanılabilir. Aynı zamanda afrodizyak özellikleri vardır ve libidoyu yükseltip cinsel hayatı düzenler.

Kuşkonmazın Temel Faydaları:

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Cinsel salgı bezlerini uyarır
  • Afrodizyak bir maddedir
  • Libidoyu yükseltir
  • Cinsel hayatı düzenler
Dikkat! Olası Yan Etkiler
  • Kuşkonmaz besin takviyesinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bazı doğal ürünlerin günlük dozunu belirlemek için yeterli bilimsel veri bulunmamaktadır. Satın almış olduğunuz ürünlerdeki İçerik bilgilerini inceleyiniz. Eğer şüpheleriniz varsa doktorunuza danışmanız önerilir.
  • Antidepresanlar veya lityum ile birlikte kullanmayınız. Bu, ilaç ile besin takviyesinin etkieşime girmesine ve orta seviyede veya ciddi sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilir.