Arjinin

Arjinin

Arjinin (Arginine) Nedir?

Arginin, azotun temel kaynağıdır ve nitrik oksit salınımının direkt olarak ve güçlü bir şekilde tetiklenmesi ile görevli bir amino asittir. Nitrik oksit salınımı damarların genişlemesini sağlayarak dokulara daha fazla kan dolaşımına neden olur ve bu şekilde hücrelerin daha yüksek miktarda oksijen ve besin almasına katkıda bulunur. Özellikle çizgili kaslar ve kalp dokusu olmak üzere, dokulara daha fazla kan gitmesi, ATP üretimi arttırır ve vücudun ürettiği enerji miktarı yükselir. Bu da kas dokusunda daha fazla protein sentezi için olanak tanır.

Arginine kapsül ve sıvı formda supplement olarak kullanımı anabolik hormonların (büyüme hormonu, GH ve IGF-1) salınımını tetikleyerek, kas sentezini arttırırken aynı zamanda insülin duyarlılığını da yükseltir. Bu saydıklarımız hem kas kütlesi ve dayanıklılığının gelişmesine yardım eder hem de egzersiz sırasındaki fiziksel performansı arttırırlar.

Devamını oku..

Ürünler 1 - 20 / Toplam 30

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Ürünler 1 - 20 / Toplam 30

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Arjinin Ne İşe Yarar?

Dokulara daha fazla kan gitmesi aynı zamanda hücresel düzeyde oluşan toksinlerin yokedilmesinde büyük bir rol oynar. Daha yüksek miktarda bir kan akışı, şiddetli bir egzersiz sonrası ortaya çıkan laktik asit gibi toksik maddelerin temizlenmesine katkı sağlar. Bu özellik kas yorgunluğunu geciktirmeye yardımcı olurken, egzersiz sonrası kaslarda oluşan hasarın tamirini tetikler. Arginin tamamlayıcı maddesini kullanmak yorucu egzersizler nedeni ile ortaya çıkan mikro lezyonların kas yenilenme sürecini uyarır ve daha hızlı bir toparlanma sürecine olanak sağlar.

Tüm bunlara ek olarak, nitrik oksit üretiminin artması bağışıklık sisteminin uyarılmasına katkıda bulunur ve iltihaplı reaksiyonları azaltarak daha fazla oksijen ve besin ihtiyacı olan dokulara giden kan miktarını arttırmaya yardımcı olur. Bu durum hasar görmüş dokunun yenilenmesi için gerekli bir süreçtir. Arjinin bağışıklık sistemine verdiği katkıların yanı sıra, dolaylı yoldan bağ dokuların önemli bir bileşeni olan kollajen üretiminin tetiklenmesini de sağlar. Kollajen sentezi cildin, tırnakların ve saçların görünümünde gözle görülür bir düzelmeye sebep olurken aynı zamanda kemik ve eklem sağlığına katkıda bulunur. Bu maddenin üretimi, artirit ve osteoartirit tedavisinde, yaraların iyileşmesinde ve doku rejenerasyonunda da önemli bir role sahiptir.

Arjinin bir tamamlayıcı madde olarak kullanmak damar genişlemesini tetiklediğinden, genital bölgelere kan akışını arttırmaya yardımcı olur. Bu sebeple arginine aynı zamanda ereksiyon sorunlarında ve sperm üretimi ile ilgili sorunlarda tedavi amaçlı kullanılabilir. Kan akış hacmindeki artış sayesinde bu amino asidin tamamlayıcı madde olarak kullanımı erkek ve kadınlarda cinsel sağlığın ve performansın gelişip iyileşmesine katkıda bulunur.

Arjinin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Arginin tamamlayıcı maddesi günde 2 doz kullanılmalıdır. 1 doz sabah ve 1 doz spor sonrası olarak kullanımı uygundur. İlk defa kullananlar için yarım doz sabah ve yarım doz egzersiz sonrası kullanımı uygundur. Etken maddeye aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.

Argininin Temel Faydaları:

 • Nitrik oksit sentezini arttırır
 • Pre workout supplementlerinde kullanılır.
 • Damar genişlemesini tetikler
 • Anabolik hormonların salınımını arttırır
 • Kas kütlesi oluşumunu tetikler
 • Hücre ve doku yıkımını engeller
 • Enerji üretimini arttırır
 • Kas toparlanma ve iyileşme sürecine katkıda bulunur
 • Kas yorgunluğunu geciktirir
 • Dokuların iyileşmesine ve yenilenmesine katkı sağlar
 • Cinsel performansı geliştirir

Arjinin Satın Al

Türkiye'deki Hardline Arg, Big Joy, Scitec gibi en fazla satılan markaların takviyelerini en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanıyla Fitbull'dan satın alabilirsiniz.
Ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 nolu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
 • Bu ürünün kardiyovasküler hastalıklar, astım, alerjik reaksiyonlar ve uçuk gibi rahatsızlıklara sahip kişilerde kullanılması önerilmez.
 • Kullanımı tedavi ile çakışabilir veya istenmeyen yan etkilere neden olabilir.
 • Bu tamamlayıcı atar damar kan basıncını etkileyebilir. Tansiyon ilacı kullanıyorsanız, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Antihipertansif ilaçlar, nitratlar veya viagra ile birlikte kullanmayınız. Bu, ilaç ile besin takviyesinin etkieşime girmesine neden olabilir.
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.
 • Doktorunuza danışmanız önerilir.

Herhangi bir ameliyata girmeden en az 2 hafta önce bu ürünü kullanmayı bırakın.