Anti-Aging

Anti Aging Nedir?

Bazı besin takviyeleri ve kremler içerik olarak vücudu, harici saldırılara (Ultraviyole ışınlar, kirlilik, kimyasallar vs.) ve kendi metabolik işlemlerine karşı savunmaya yardımcı olan, koruyucu ve tamir edici özelliklere sahip antioksidanlar ve besin maddeleri bakımından çok zenginlerdir. Vücudun savunma sistemini güçlendirmek, gerek hücresel seviyede gerekse gözler gibi daha büyük yapılarda ortaya çıkabilecek hasarları engellemeye yardımcı olur. Bu takviye maddeleri doğal yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olarak, onları kullanan kişilerin gençleşip güzelleşmesini sağlarlar. Böylece anti-aging adını alır.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Anti-aging Ürünler Ne İşe Yarar

Bazı bitki ekstratları, hücre yapı ve dokularının yıkımına yol açabilen serbest kökleri nötralize etmek olan antioksidan maddeler içerirler. Antioksidanlar, hücresel yapıların maruz kaldığı oksidatif hasarı engelleyerek yaşlanma sürecini geciktirirler. Besin maddelerinde bulunan en bilindik antioksidanlar: beta-karoten, likopen, selenyum ve C ile E vitaminleridir.

Bu anti-aging ürünler aynı zamanda doku tamiri ve rejenerasyonu için gerekli besin maddelerini de içerirler. Bu maddelerin yeterli miktarda alınmaması hücrelerin ve önemli hücresel yapıların kayda değer ölçüde hasara uğramasına neden olarak erken yaşlanmaya sebep olduğu gibi, kalp hastalıkları, şeker hastalığı ve kanser gibi hastalıkların gelişmesine yol açabilir.

Anti-aging besin takviyeleri ve kremleriyle yoluyla vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirmek, dokularda ve göz gibi yapılarda hücresel hasarı önlemeye yardımcı olur. Bu maddeler doğal yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olurken, kullanan kişilerin görünümlerini de güzelleştirirler.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • Bu besin takviyelerinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Anti-aging besin takviyeleri, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.