Optimum Amino Asitler

Optimum Amino Asitler

Proteinin yapı taşı olan amino asitler kas kütlesi oluşumu için önem taşımaktadır. Optimum amino asit ürünleri üstün içerik ve yüksek hammadde kalitesi ile kendi alanlarındaki en iyi ürünler arasında yer almaktadır. Yapay tatlandırıcı ve ucuz hammadde kullanılmadan formüle edilmiş ve sonuç odaklı ürünlerdir. Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Optimum Amino Asit Ne İşe Yarar

Amino asitler vücuttaki organ ve dokularda çok önemli roller üstlenmişlerdir. Peptit bağları ile birbirlerine bağlanarak peptitleri ve proteinleri oluşturan bu yapılar doku büyümesi, tamiri ve muhafazası açısından en temel maddelerdir. Hücrelerin aktiviteleri için gereken enerjiyi üretmeleri açısından daimi bir amino asit tedariği gerekmektedir. Bu amino asitlerin bazıları vücut tarafından sentezlenirken bir kısmı da dışarıdan besinler yoluyla alınabilir.

Proteinlerin yapıtaşları olmalarının yanı sıra amino asitler aynı zamanda biyolojik açıdan yüksek önem arzeden farklı roller de üstlenirler. Enzimlerin ve hormonların sentezinde görev alan bu yapılar, maddelerin vücut içerisinde taşınması, antikor ve immünoglobülin (bağışıklık sisteminin önemli bileşenleri) üretimi ve vücudun asit seviyesinin düzenlenmesi gibi aktivitelerde de yer alırlar. Bunların yanı sıra vücuttaki glikojen depoları tükendiğinde enerji kaynağı olarak da kullanılabilirler.

Optimum Amino Asit Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Amino asitler serbest formda oldukları için kana karışma hızları yüksektir. Bu yüzden ürünün amino asit profili göz önünde bulundurularak spor öncesi, spor esnasında ve spor sonrasında kullanımı uygundur. Optimum amino asitlerin spor olmayan günlerde kullanımına gerek yoktur.