Alfalfa (Yonca Yaprağı)

Alfalfa (Yonca Yaprağı)

Alfalfa Nedir?

Yonca yaprağı veya adi yonca olarak da bilinen alfalfa, boyu 2 metreye ulaşabilen, kökeni Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika’ya dayanan baklagiller familyasına ait bir bitki türüdür. Alfalfa farklı iklim koşullarına rahatlıkla uyum sağlaması ile bilinir. Alfalfa kazık köklü bir bitkidir. Yaprakları 3 parçadan oluşur. Çiçekleri koyu mavi, menekşe ve koyu erguvan renklerindedir. Alfalfa’nın çiçekleri ilkbaharın sonlarından sonbaharın sonuna kadar açarlar. Alfalfa bitkisinin gıda takviyesi amaçlı kullanılmaya başlanmasındaki en önemli faktörler, bitkinin içeriğinde yer alan fosfor ve kükürt içeriğinden dolayıdır.

Devamını oku..

1 Ürün

sayfa başı

1 Ürün

sayfa başı

Alfalfa'nın Özellikleri

  • Bitkisel ekstre olarak sunulur.
  • Yonca yaprağı, baklagil ailesinin bir parçasıdır, ama aynı zamanda bir bitki olarak kabul edilir.
  • Fosfor ve kükürt içeriğine sahiptir.
  • Çekirdekleri veya kurutulmuş yaprakları gıda takviyesi olarak alınabilir veya tohumlar filizlenip yonca filizi şeklinde doğrudan tüketilebilir.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumu söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren dengeli besinlere alternatif değildir. Almış olduğunuz ürün üzerindeki kullanma talimatlarına uyunuz. Alfalfa kan şekeri seviyesini değiştirebileceğinden diyabeti olan kişilerin doktor gözetiminde kullanması tavsiye edilmektedir.