Adaçayı Yaprağı (Sage Leave)

Adaçayı Yaprağı Nedir?

Adaçayı yaprağı, ballıbabagiller familyasından kokulu ve şifalı bir bitki olan adaçayının yaprak kısımlarından elde edilmektedir. Türkiye’de Akdeniz Bölgesi’nde sıklıkla rastlanan adaçayı bitkisi, yeşil ve koyu gri yapraklara sahiptir. Adaçayı doğal yollar ile çoğalır. Soğuğa karşı çok hassas olan bu bitkinin en verimli çoğalma zamanı yaz aylarıdır. Adaçayı; irsol asidi, flavon, asparagin, oleanol asidi, reçine, fumarik asit, glikozid, tanen, sineol, pinen ve borneol gibi sağlığa yararlı maddeler içerir. Adaçayı yağı ve yaprakları kurutularak ekstraktı olarak kullanımı mümkündür.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Adaçayı Yaprağı Ne İşe Yarar?

Adaçayı sindirim yollarını hızlandırarak sindirimi kolaylaştırırken aynı zamanda hazımsızlığı azaltır. Bu sayede zayıflamaya yardımcıdır. Ürün, kadınlarda menstrüel döngüyü düzenler ve regl dönemi ağrılarına iyi gelir. Antifungal etkiye sahip olan Sage Leave, cilt mantarı tedavisinde kullanılabilmektedir. Toksik maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran ürünün aynı zamanda baş ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Öksürük, boğaz ağrısı, balgam gibi semptomların kısa süreli tedavisinde kullanılabilen Sage Leave, karaciğer ve safra kesesi gibi organların işleyişine de katkıda bulunur. Ürünün, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisine ve iltihaplı hastalıkların tedavisi ile önlenmesine olumlu etkileri olduğu sanılmaktadır. Fiziksel etkilerinin yanı sıra, Sage Leave (adaçayı); stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olur, sakinleştirici etkileri vardır ve hafızaya iyi gelir. Kemiklerin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunan bu bitki, kalp krizi riskini azaltması ile de tanınmaktadır.

Adaçayı'nın temel faydaları

  • Sindirim sistemini destekler. Zayıflamaya yardımcıdır.
  • Ödem attırıcı özelliği bulunur.
  • Menopoz döneminde şikayetlerin giderilmesinde kullanılabilir.
  • Kan şekerini düzenler.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Adaçayı yaprağının hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanımının doktor gözetimde olması gerekir. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.