Acai Üzümü

Acai Üzümü

Acai Üzümü Nedir?

Açai, kızılcık ve yabanmersini familyasına ait, Güney Amerika’da bitkilerin posasından üretilen bir meyvedir. Meyve Günay Amerika'da antioksidan olarak uzun yıllar boyunca kullanılmıştır. Acai Üzümü Oprah Winfrey programında Dr. Nicholas Perricone tarafından "Age-Defying Beauty için Süper Gıda" olarak tanıtıldıktan sonra tüm Amerika'da popülerlik kazanmıştır.

Açai Ne İşe Yarar

Açai fitoterapatik özellikleri olan birkaç maddenin bir araya gelmesi ile üretilmiş bir tür süper besin olarak nitelendirilmektedir. Bileşenleri, temel yağ asitleri (oleik asit ve palmitik asit), lif, vitaminler (A, C, E vitaminleri ve niasin), mineraller (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, çinko, fosfor), ve antosiyanindir.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Antosiyanin ve vitaminler Acai’ye portakal veya üzüm gibi besinlerdekine oranla daha güçlü bir etki kazandırır.

Açai'nin iltihap önleyici ve bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidan etkileri vardır. Bu madde aynı zamanda hücreler üzerinde koruyucu etkilere sahip olup, özellikle beyin hücrelerini hedef alarak hafıza ile ilgili yapıların korunmasını ve bilişsel yeteneklerin tetiklenmesini sağlar.

Acai’nin Temel Özellikleri:

  • Güçlü içeriğe sahiptir
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Açai berry besin takviyelerinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler. Doktorunuza danışmanız önerilir.
Nasıl Kullanılmalıdır?
  • Acai dozunun ayarlanması kullanıcının yaşı, sağlık durumu gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Şu anda, acai bitkisinin uygun doz aralığını belirlemek için yeterli bilimsel bilgi bulunmamaktadır.[1]a>sup> Acai Berry içerikli bir ürün kullanıyorsanız ürün etiketlerindeki kullanım talimatlarına uyduğunuzdan emin olun ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanınıza danışın.